WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada.
Merhaba! Size nasıl yardımcı olabilirim?

Patek Philippe Eta Mekanizmalı Saat Modelleri

Savaş zamanları içerisinde 1839 yıllarında Polonya’da kurulan ve kurucuları Patek Philippe, Francois Czapek olan Patek Philippe marka saatler dünya tarafından tanınan markalardan sadece bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadırlar. O sıkıntılı günlerde açılan bu fabrika 200 kişilik bir üretim ekibiyle saat üretim işlemlerine başlamış ve çok kısa sürede tüm dünyaya hitap eden bir saat markası olarak ün kazanmıştır.

 

Saat üreticisi adete hayatını kol saati yapma yönünde ilerletmiş ve o dönemde anahtarsız saatler adlı kitabı çıkartmıştır. Bu kitapta hayatında geçen maceraları ve yaşadıkları sıkıntılara değinmiştir.

 

Patek Philippe Eta Saatler ve Orijinal Üretilen Patek Philippe Saatler

Dünya genelinde birçok saat markasından biri olan Patek Philippe saatleri dönemin en iyi üreticileri arasında ismini duyurmuştur. Bu saatlerin kullandıkları malzemeler ile kalite kokması ile yansıyan fiyatlar çoğu insanlar tarafından karşılanamamaktadır. Dünya genelinde kullanılan aksesuarlar arasında üst sıralarda olan kol saatleri her, kesim insanın kullanmayı istediği bir üründür.

Kullanması güzel, alması zor olan bu saatlerde çözüm eta markalı saatlerin tercih edilmeleridir. Bu eta ürünlere örnek olarak orijinalleri binlerce TL’ye satılan Patek Philippe eta markalı saatler verilebilmektedir. Bu patek philippe eta saat üreticileri tarafından üretilen bu ürünler orijinallerinden asla ayırt edilemeyecek özelliklerdedir. Bu sayede kıyafetlerde saat kombini sevenlerin bu eta ürünleri çok sayıda alması sağlanmaktadır.

Patek Philippe Eta Saatlerde İşçilik Nasıl İlerler ?

İsviçre,İtalya ve daha bir çok Avrupa ülkelerinde daha çok üretilen bu pahalı ve orijinal saatler kullanılan kaliteli işçilikler ve malzemeler ile aynı özellikteki eta markalı saatler olarak üretilmektedir. İşçiliklerin ince,malzemelerin yakın kalitede olması ile özellikleri bakımından cam, kordon, iç mekanizma gibi görüntüsü ile birebir aynı ürün çıkmaktadır. İşçiler tarafından yaratılan bu eta ürünlerin orijinal ürünlerden en büyük farkı sadece fiyatları olmaktadır. Bulunan bu fiyat farkı ise öyle küçük olarak görünmemelidir.

Alınacak orijinal bir saat yerine eta saat tercih edilmesi ile yüzlerce eta saatleri alınabilmektedir. Şıklık yönünden eksileri olmayan bu ürünler, yalnızca durumu normal olanlar için değil birçok futbolcu, iş adamı, şarkıcı tarafından geliri iyi olan insanlar tarafından bile tercih edilmektedir.

Üretilen başka bir kategoride olan saat çeşidi ise replika saatler olarak karşımıza çıkabilmektedir. Bu saatler kesinlikle eta özelliklerde ki saatler ile aynı olmamaktadır. Bu bilgi ile bir patek philippe eta saat ile yine bir ayrı marka olan patek philippe replika saat tamamen farklı özellik ve fiyat farkları sunmaktadır. Sadece fiyat farkı değil kalite olarak çok farklı dokunuşlar ile gözle görülebilecek özelliklerdedir.

Üretilen replikasyonlu saatlerin üretim yeri Çin ve Asya ülkeleri olur iken , eta ürünlü saatler Avrupa ülkelerinde üretime sunulan ürünlerdendir.

Patek Philippe ETA Saatlerin Özellikleri Nelerdir ?

– Patek Philippe Eta saateler özellikleri ile kısmen değil tamamen orijinallerinden ayrılamayacak şekilde üretim amacı olan saat markasıdır.

– Üretimde en önemli olayın kalite ve işçilik olduğu bir prensip ile çalışılmaktadır.

– Ürünlerde patek philippe replika saat özelliklerinden kesinlikle malzeme ve işçilik bakımından hiçbir şey bulunmaz.

– Orijinalleri ve eta saatlerde ki farkı çıplak gözle anlamak mümkün olmadığından exper raporuna ihtiyaç duyulur.

– Kullanımı gerçekleştirilen paslanmaz çelik iç mekanizma ve dış kaplama olarak hepsinde görülür.

– En önemli işçilik parametresi montojın yapıldığı sırada görülmektedir. Titiz çalışma prensibi ile üretilen eta saatlerde montoj sorunu asla karşılaşılmayacak bir durumdur.

– Üretilen eta mekanizmaları saatler ağırlık bakımından orijinalleri ile aynı gramdadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.